Projektowanie i Pielęgnacja Ogrodów
Ogrodnicy Zen - Kujawsko-Pomorskie

Twój Trawnik Nasze Realizacje Systemy nawadniające

Pomożemy Ci w pracach ogrodowych

Pielęgnacja ogrodu

Pielęgnacja ogrodów

Oferujemy całoroczną opiekę nad ogrodami. Nasze usługi obejmują kształtowanie roślin ozdobnych, przycinanie krzewów i żywopłotów, koszenie trawników, wertykulację i areację. Zbadamy glebę i zapewnimy odpowiednie nawodnienie.

Czyszczenie ogrodu

Pielęgnacja ogrodów

Zagrabimy liście i oczyścimy wszystko wkoło ogrodu. Posiadamy profesjonalny sprzęt do mycia — oczyścimy chodniki i strefę okołoogrodową. Możemy zająć się także elewacją Twojego domu.

Nawożenie i opryski

Pielęgnacja ogrodów

Wykonujemy opryski na grzyby, mszyce i chwasty dwulistne. Nasze specjalnie dobrane nawozy są bezpieczne dla dorosłych i dzieci.

Architektura ogrodowa

Pielęgnacja ogrodów

Wykonujemy elementy architektury ogrodowej - w tym wiaty, schowki, drewutnie i sauny. Razem z nawodnieniem możemy zbudować fontanny, kaskady, wodospady czy też strumienie i stawy.

Ogrodnicy Zen – projekt, budowa i modernizacja ogrodów

Nasza firma działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zatem, jeżeli mieszkasz w Toruniu, Bydgoszczy lub okolicznych miejscowościach i chcesz, by wygląd Twojej działki zachwycał, zgłoś się do nas na konsultację. Projektowanie ogrodu rozpoczynamy od oceny terenu i gleby, na której będziemy pracować. Usytuowanie już istniejących elementów, takich jak drzewa i krzewy uwzględniamy na planie. Budowanie ogrodów to nie tylko sadzenie roślin i zakładanie trawnika, to także równanie terenu, prace glebogryzarką, instalacja nawodnienia oraz dobranie odpowiedniego nawozu. Każdy ogród Klienta poszerza nasze portfolio realizacji w kujawsko-pomorskim, a przy tym staramy się, by napawał nas dumą. Oferujemy wykonanie obiektów dodatkowych — oczek i innych zbiorników, kaskad i strumieni, a także budowli — wiat, altan, schowków czy placów zabaw dla dzieci — wszystko, by Twój ogród stał się wymarzonym obiektem do wypoczynku i rekreacji. Województwo kujawsko-pomorskie to główny obszar naszej działalności. W ramach abonamentu oferujemy całoroczną opiekę nad Twoją działką. Jeśli potrzebujesz tylko lekkiej modernizacji ogrodu, również podejmiemy się takiego zlecenia. Posiadamy profesjonalny sprzęt, który pomaga nam we wszelkich pracach ziemnych. Już dziś umów się na darmową wycenę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego — dojedziemy wszędzie, by roztoczyć Twój teren zielony opieką.

Zaprojektujemy i wykonamy Twój ogród

Etapy Projektowania Twojego Ogrodu

Warunkiem przystąpienia do projektowania jest przekazanie mapki terenu (PZT) - w przypadku nieotrzymania pomiar działki kosztuje 500 zł.

Etap 1 - Ocena działki i gleby

Dokonujemy analizy działki - zwracamy uwagę na usytuowanie terenu, oceniamy warunki glebowe. Rozrysowujemy na planie wszystkie istniejące elementy. Uwzględniamy istniejące drzewa i krzewy do zachowania.

Etap 2 - Orientacja przestrzenna i ekspozycja

Analizujemy wędrówkę słońca i przemieszczanie się cienia. Nasłonecznienie zmienia się w zależności od pór roku, zacienienie zaś powodowane jest również przez istniejące budynki.

Etap 3 - Ocena warunków klimatycznych

Poza nasłonecznieniem pamiętamy o średniej wartości temperatur oraz o warunkach wiatrowych. Zdecydowana większość roślin ogrodowych nie lubi silnego wiatru - konieczne mogą być osłony wiatrowe - najlepiej naturalne tzn. drzewa, krzewy, żywopłoty.

  W naszej ofercie jest:

 • równanie terenu,
 • zakładanie trawników,
 • zakładanie rabat ogrodowych,
 • ścieżki kamienne,
 • sadzenie roślin,
 • nawodnienie,
 • oświetlenie,
 • badanie gleby,
 • prace ziemne.

Ziemia dla Twoich roślin

Specjalnie przygotowana mieszanka czarnoziemu, torfu i innych składników.
Ziemia odpowiednio napowietrzona, nawieziona - idealna do ogrodu.

Ziemia dla Twoich roślin
dziecko w ogrodowej piaskownicy

Plac zabaw dla Twoich dzieci

Ogród jest doskonałym miejscem by urządzić tam plac zabaw.
Instalujemy w ogrodach: piaskownice, zamki, zjeżdżalnie, trampoliny z drenażem i inne instalacje.
Wszystkie używane przez nas środki są bezpieczne dla człowieka.

Masz pytania? Możesz umówić się na konsultację.

Zadzwoń: 786 267 987

lub wypełnij formularz poniżej i podaj numer telefonu - a oddzwonimy do Ciebie

Skontaktuj się z nami

Umów spotkanie on-line z Ogrodnikami Zen